Uzaktan Sayaç Okuma Çözümü

Şehirlerin Yıllık Su İhtiyaçları Net Olarak Hesaplanıyor

Controlix

Uzaktan Sayaç Okuma Çözümü

Controlix Uzaktan Sayaç Okuma Çözümümüz, kurumların mekanik sayaçlarına konumlandırılarak son kullanım alanında tüketim verilerinin faturalandırma süreçleri tamamlanabilmektedir. 

Neden Uzaktan Sayaç Okuma Çözümü?

Yerel kuruluşların en önemli görevlerinden biri olan su: Gaz ve elektrik kaynaklarının dağıtımını, kaynakların tükenmesine ve maliyetine karşın etkin bir şekilde yönetilmesi gerekilen bir konudur. Kaynağından alınan suyun işlenmesi ve dağıtılması kurumların ciddi maliyetlerle karşılaştığı süreçlerdir. Bu kaynakların doğru bir şekilde kesintisiz olarak vatandaşlara aktarılması ve sonrasında da yapılan tüketime göre kullanıcılara fatura edilmektedir.

Controlix Sayaç Okuma Çözümü, elektrik, su ve doğalgaz gibi ana kaynakların sayaçlarının kolaylık kablosuz olarak verisini alınarak okunmasıyla faturalandırma yapılabilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Controlix Sayaç Okuma Çözümü, mevcut tüm sayaçlara uygun olarak entegre edilmiştir. Sistem, indeks verisini Lora, NB-IoT gibi alternatif kablosuz yeni nesil haberleşme teknolojilerini kullanarak kontrol merkezine aktarmaktadır. 

Controlix Uzaktan Sayaç Okuma Çözümümüz sayesinde belediyeler suyun kullanıma verildiği son noktada kaynak ve maliyet kaybı yaşamadan uzaktan anlık kontrol ve faturalandırma kabiliyetine sahip olmaktadırlar.

Controlix Uzaktan Sayaç Okuma Çözümümüz ile belediyelerin özellikle kurgulamak istediği alternatif haberleşme kaynaklarını kolaylıkla hayata geçirmelerine olanak sağlamaktadır. Bundan sonra süreç uzaktan okuma sistemi ile kolaylıkla ve herhangi bir maliyet gerektirmeksizin yapılabilmektedir.

Controlix Sayaç Okuma Çözümü ile kurumlara haberleşme maliyeti konusunda ekonomik çözümler sunambilmektedir. Pille çalışan kitimiz veri aktarımına göre 10 yıl kadar veri akışını sağlayabilmektedir. Açık alanda 20 km şehir içinde 3 km ye kadar veri alabilen yeni nesil haberleşme teknolojileri sayesinde kurumlar kolaylıkla verileri toplayabilmektedir.

Kontrolmatik mühendisleri tarafından geliştirilen Controlix Platformu, farklı veri kaynaklarında birçok veriyi toplayıp saklayabilen, gerçek zamanlı analitik hesaplama yapabilen aynı zamanda birçok raporlama modülüne sahip gözetimsiz aksiyonlar alabilen akıllı bir sistemdir.

Bulut teknolojisi ile uzaktan erişim imkanına sahip olan Controlix Platformu, herhangi bir sunucu ve güvenlik yatırımı yapmanda kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Önemli Çözüm Faydaları

Controlix Platform

Kontrolmatik Mühendis ekibi tarafında geliştirilen Controlix platformu; milyonlarca veri toplayabilen, gerçek zamanlı analitik, gözetimsiz aksiyonlar alabilen etkileşimli bir platformdur.

Diğer Çözümler

Ürün Talep Formu

Controlix, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile %100 uyumludur. KVKK uyarınca özel bilgilerinizi nasıl topladığımız, sakladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik politikamızı inceleyin.