Çöp Takibi ve Optimizasyon Çözümü

Şehirler Artık Daha Temiz

Controlix

Çöp Takibi ve Optimizasyon

Controlix Çöp Takibi ve Optimizasyon çözümümüz konteyner bazlı gerçek izleme yaparak, doluluk oranları üzerinden çöp toplama araçları ile eşlenik bir şekilde optimizasyon sağlayarak doğru araç sayısı ve insan gücü belirlemeyi sağlar.

Neden Çöp Takibi ve Optimizasyon Çözümü?

Atık yönetimin başlangıç noktası olan çöp toplama süreci, yerel yönetimlerce gerçekleşen bir görevdir. Çevre düzenini yakından ilgilendiren bu süreçlerde oldukça efor sarf edilmekte olup, ortalama değerlerin üzerinde olan en üst seviyede yöntemler hedeflenmektedir. Bu süreçte edinilmek istenen katma değer, çevre düzenini sağlama amacından sapmakta ve karbon salınımı daha fazla olan araçların kullanımına sebep olmaktadır. Bu amaç doğrultusunda günümüzde izlenilebilir olmanın önemi ve kolaylığı sayesinde çözümlerimizi sürdürülebilirlik ilkesine uygun şekilde kurgulayabiliyoruz.

Nesnelerin interneti alanında ki gelişmeler bize stabil enerji kaynağı ve fiziksel haberleşme kaynağı olmadan veri akışını sağlayabiliyor. Controlix Çöp Takibi ve Optimizasyon Çözümü, başlangıç amacı çevreyi koruma olan sürece, gerçek anlık veriler üzerinden çöp toplama süreçlerini optimize ederek katkıda bulunuyor. 

Controlix Çöp Takibi ve Optimizasyonu Çözümü, yapay zeka teknolojisi sayesinde konteynerleri kontrol altına alarak doluluk oranlarına göre toplama yol haritasını belirler ve toplanması gereken konteyner sayısını iletir.

Aynı zamanda çevreye doğrudan gaz salınımlarıyla etkili olan çöp yangınlarını tespit ederek ilgili mercilere anlık iletebilmektedir. 

Controlix Çöp Takibi ve Optimizasyonu Çözümü, özellikle yer altı konteynırlarında münferit olarak açılan kapakların, açılma bilgisini çevreye yayılacak kötü koku ve kişilerin düşmesi gibi kazalar öncesinde anlık alarm bilgisi verebilmektedir. Elde edilen veriler sayesinde yıllık planlamalarda günlük, haftalık aylık ve yıllık olarak ne kadar çöp toplandığı, araç ve insan gücü değerlerini kolayca raporlayabilmektedir. Bu raporlar sayesinde yerel yönetimler bütçe çalışmasını kolaylıkla sağlamaktadır.

Kontrolmatik mühendisleri tarafından geliştirilen Controlix Platformu, farklı veri kaynaklarında birçok veriyi toplayıp saklayabilen, gerçek zamanlı analitik hesaplama yapabilen aynı zamanda birçok raporlama modülüne sahip gözetimsiz aksiyonlar alabilen akıllı bir sistemdir.

Bulut teknolojisi ile uzaktan erişim imkanına sahip olan Controlix Platformu, herhangi bir sunucu ve güvenlik yatırımı yapmanda kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Önemli Çözüm Faydaları

Controlix Platform

Kontrolmatik Mühendis ekibi tarafında geliştirilen Controlix platformu; milyonlarca veri toplayabilen, gerçek zamanlı analitik, gözetimsiz aksiyonlar alabilen etkileşimli bir platformdur.

Diğer Çözümler

Ürün Talep Formu

Controlix, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile %100 uyumludur. KVKK uyarınca özel bilgilerinizi nasıl topladığımız, sakladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik politikamızı inceleyin.