Tesis Sayaç Okuma Çözümü

Tesislerin Yıllık Su İhtiyaçları Net Olarak Hesaplanıyor

Controlix

Tesis Sayaç Okuma Çözümü

Controlix Sayaç Okuma Çözümü ile kurumlar uzaktan istedikleri zaman sayaç verilerini okuyup takibini yapabilir ve fatura kesme verisini elde edilebilir.

Neden Sayaç Okuma Çözümü?

Tesislerin, kaynak şirketlerinden toplu olarak tedarik ettiği ve tesis sakinlerine satışını yaptığı kaynaklarının doğru fatura edilmesi ve bunların yönetilmesi gerekmektedir. Gider yönetiminin yapılmasıyla kaynakların iletildikten sonra anlık durum, tüketim ve verilere göre otomatik faturalanması, süreçlerin etkin olarak doğru yönetilmesini sağlar. Bu süreçlerden doğan gerçek raporlama rakamlarıyla tüketim verilerine göre yıllık ihtiyaçlar belirlenebilmektedir.

Controlix Sayaç Okuma Çözümü; elektrik, su ve doğalgaz gibi ana kaynakların sayaçlarının kolaylıkla kablosuz olarak verisini alınarak okunması ile faturalandırma yapılabilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Controlix Sayaç Okuma Çözümü, mevcut tüm sayaçlara uygun olarak entegre edilmiştir. Sistem, indeks verisini Lora, NB-IoT gibi alternatif kablosuz yeni nesil haberleşme teknolojilerini kullanarak kontrol merkezine aktarmaktadır. 

Controlix Sayaç Okuma Çözümü ile kurumlara haberleşme maliyeti konusunda ekonomik çözümler sunabilmektedir. Pille çalışan kitimiz, veri aktarımına göre 10 yıl kadar veri akışını sağlayabilmektedir. Açık alanda 20 km şehir içinde 3 km ye kadar veri alabilen yeni nesil haberleşme teknolojileri sayesinde kurumlar kolaylıkla verileri toplayabilmektedir.

Tesislerindeki mevcut yatırımlara uygun olarak geliştirilen Controlix Sayaç Okuma Çözümü, insan ayak izi olmadan, otomatik olarak faturalama süreçleri kurgulanmıştır. Sistem tüketim verilerini kolaylıkla son kullanıcıya da gösterilebilmektedir. 

Mobil uygulaması ve web platform üzerinden son kullanıcıya kadar ulaştırılabilecek ve bu verilerin kullanıcı yönlü tasarrufunda önünü açmaktadır. Örneğin; kullanıcı saatlik bazda ulaşan verilere göre bir çamaşır veya bulaşık makinesinin çalışmasında harcanan suya göre tüketimi te tasarrufa gitmesini sağlamaya olanak sağlamaktadır.

Kontrolmatik mühendisleri tarafından geliştirilen Controlix Platformu, farklı veri kaynaklarında birçok veriyi toplayıp saklayabilen, gerçek zamanlı analitik hesaplama yapabilen aynı zamanda birçok raporlama modülüne sahip gözetimsiz aksiyonlar alabilen akıllı bir sistemdir.

Bulut teknolojisi ile uzaktan erişim imkanına sahip olan Controlix Platformu, herhangi bir sunucu ve güvenlik yatırımı yapmanda kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Önemli Çözüm Faydaları

Controlix Platform

Kontrolmatik Mühendis ekibi tarafında geliştirilen Controlix platformu; milyonlarca veri toplayabilen, gerçek zamanlı analitik, gözetimsiz aksiyonlar alabilen etkileşimli bir platformdur.

Diğer Çözümler

Ürün Talep Formu

Controlix, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile %100 uyumludur. KVKK uyarınca özel bilgilerinizi nasıl topladığımız, sakladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik politikamızı inceleyin.