Atık Yönetimi Çözümü

Şehirler Artık Daha Temiz

Controlix

Atık Yönetimi Çözümü

Controlix Atık Yönetimi çözümümüz konteyner bazlı gerçek izleme yaparak, doluluk oranları üzerinden çöp toplama araçları ile eşlenik bir şekilde optimizasyon sağlayarak doğru araç sayısı ve insan gücü belirlemeyi sağlar.

Neden Atık Yönetimi Çözümü?

Atık yönetimin başlangıç noktası olan çöp toplama operasyonu tesis idareleri tarafından gerçekleşen önemli bir görevdir. Bu süreçte sağlanmak istenen katma değer; çevre düzenini sağlamak amacını aşarak sapmakta olup, daha fazla karbon salınımı sağlayan araçlar, çöp yangınları, personel yetersizliği ve noktasal güzergah süreçleri oluşmasına engel olmaktadır. Atıkların depolandığı konteynerleri yönetebilmek atık yönetimin ilk başlangıç seviyesidir. Tesislerin özellikle içlerinde bulunan küçük veya büyük tüm çöp konteynerlerinin izlenebiliyor olması, hizmet ve atıkların toplanması etkin bir süreç kurgulanmasını sağlayacaktır.

Controlix Atık Yönetimi Çözümü, web platformu üzerinden çöplerin doluluk oranlarına göre araç ve personeller için güzergah optimizasyonu sağlamaktadır. Aynı zamanda ısı takibi ve konum takibi yapılabilen çözümde ilgili konteynırlara uğranmaması durumda alarm oluşturmaktadır. Bu veriler belirlenen tolerans değerlerine ulaştığında alarm yoluyla uyarı verebilmektedir. 

Çöp kovası ve konteynerlerine entegre edilen, düşük güç tüketimiyle çalışan modüller; aldıkları doluluk ve ısı verilerini kablosuz şekilde iletmektedir. 

İster tesis içi, ister tesis dışında kurgulanan veya mobil araç bazlı kurgulanan kablosuz haberleşme hattı üzerinden modüller ve haberleşme ünite arası iletişim sağlanır. Bu veriler lokal networkte düşük güç tüketimi sağlaya Lorawan, Nb-Iot gibi yeni haberleşme teknolojileriyle toplanır. Geniş ağda ise haberleşme üniteleri üzerinde ilgili fiziki sunuculara verilerini aktarmaktadırlar.

Kontrolmatik mühendisleri tarafından geliştirilen Controlix Platformu, farklı veri kaynaklarında birçok veriyi toplayıp saklayabilen, gerçek zamanlı analitik hesaplama yapabilen aynı zamanda birçok raporlama modülüne sahip gözetimsiz aksiyonlar alabilen akıllı bir sistemdir.

Bulut teknolojisi ile uzaktan erişim imkanına sahip olan Controlix Platformu, herhangi bir sunucu ve güvenlik yatırımı yapmanda kullanmanıza olanak sağlamaktadır. 

Önemli Çözüm Faydaları

Controlix Platform

Kontrolmatik Mühendis ekibi tarafında geliştirilen Controlix platformu; milyonlarca veri toplayabilen, gerçek zamanlı analitik, gözetimsiz aksiyonlar alabilen etkileşimli bir platformdur.

Diğer Çözümler

Ürün Talep Formu

Controlix, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile %100 uyumludur. KVKK uyarınca özel bilgilerinizi nasıl topladığımız, sakladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik politikamızı inceleyin.