Aydınlatma Yönetimi

Tesisinizde Maliyet Yönetimi Çok Kolay!

Controlix

Aydınlatma Yönetimi

Controlix Aydınlatma Yönetimi, tesis işletme maliyetlerini azaltarak %30’dan fazla enerji tasarrufu sağlayabilir. Akıllı çalışan ışıklarla (doğru yerde ve zamanda doğru ışık seviyesi) otomatik aydınlatma yönetimini kullanarak enerji israfına son vermek mümkündür.

Neden Aydınlatma Yönetimi?

Enerji yönetiminin başında yer alan aydınlatma sistemleri, günümüzde gelişen kontrol sistemleriyle kolaylıkla yönetilmektedir. Şehir veya tesis içlerinde yer alan aydınlatma sistemleri kablosuz olarak mevcut sistemlere modüller entegre edilerek kolaylıkla yönetilebilir hale dönüşebilir.

Controlix Mühendis ekibi tarafından geliştirilen Controlix Aydınlatma Yönetimi çözümleriyle masraflar çok daha verimli şekilde yönetilebilirken, armatürler ve kabinler için uzaktan yönetim kolaylığı sağlanmaktadır.

Controlix Aydınlatma Yönetimi Çözümü, Web platformu üzerinde yer alan veri grafikleri ne zaman ve nerede tasarrufların yapıldığını gösterir. Çözümler Controlix platformu üzerinden sağlanabildiği gibi isteğe bağlı olarak lokal sunucu üzerinden de sağlanabilir. 

Yine platform üzerinden sağlanan coğrafi bilgi sistemi ile birlikte zamansal ve mekansal verilerin analizi yapılarak güneş doğma-batma saatlerine göre aydınlatma parlaklık (dim) seviyesi belirlenebilmektedir.  Bu sayede daha etkin planlamalar geliştirmek ve maliyetleri azaltmak mümkün hale gelmektedir.. 

Kontrolmatik mühendisleri tarafından geliştirilen Controlix Platformu, farklı veri kaynaklarında birçok veriyi toplayıp saklayabilen, gerçek zamanlı analitik hesaplama yapabilen aynı zamanda birçok raporlama modülüne sahip gözetimsiz aksiyonlar alabilen akıllı bir sistemdir.

Bulut teknolojisi ile uzaktan erişim imkanına sahip olan Controlix Platformu, herhangi bir sunucu ve güvenlik yatırımı yapmanda kullanmanıza olanak sağlamaktadır. 

Önemli Çözüm Faydaları

Controlix Platform

Kontrolmatik Mühendis ekibi tarafında geliştirilen Controlix platformu; milyonlarca veri toplayabilen, gerçek zamanlı analitik, gözetimsiz aksiyonlar alabilen etkileşimli bir platformdur.

Diğer Çözümler

Ürün Talep Formu

Controlix, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile %100 uyumludur. KVKK uyarınca özel bilgilerinizi nasıl topladığımız, sakladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik politikamızı inceleyin.