Controlix

Controlix

Nesnelerin interneti IoT alanında uçtan uca çözüm sunma, ürün geliştirme ve üretimi amacıyla Kontrolmatik Teknoloji tarafından kurulan Controlix, özel sektör ve kamu kurumlarında veri toplanabilmesi için ihtiyaç duyulan sensör modül, haberleşme ve platform çalışmalarıyla faaliyet göstermektedir.

Güçlü bir AR-GE ve 25 kişilik deneyimli mühendis kadrosu ile kendi modüllerini tasarlayıp üreten Controlix, bir çok sektörde proseslerin kolayca kurgulanabilmesini ve elde edilen verilerin anlamlı hale dönüşmesini sağlanmaktadır.

Neler Yaptık?

Neler Yaptık?

1.3 Milyon m2 yüz ölçümüne sahip olan İstanbul Havalimanı'nın, 110 adet Gateway ile LoraWAN haberleşmesinin kapsama alanını tüm tesiste uçtan uca hizmet verecek şekilde projelendirilmesi ve mühendislik hizmetleri tarafımızca tamamlanmıştır.

Controlix Mühendis kadrosunun AR-GE süreçlerinde, çeşitli denetimlerden sonra Lora Alliance topluluğunun resmi üyesi olmuştur.

Tesislerin ortak kullanım ıslak zemin alanlarında kurguladığımız sıvı sabunluk, peçetelik, sifon, pisuvar ve kirlilik oranlarını tespiti ve yönetimini dünyada ilk kez kablosuz haberleşme ile sağlayarak maliyet, zaman ve çevresel etkilerin tasarrufunu sağlamaktayız.

Kendi geliştirdiğimiz 'Mekanik Su Sayacı Okuma Kiti' ile mevcut sayaçları değiştirmeden tak çalıştır yöntemi ile fatura bilgilerini kolaylıkla istenilen bölge merkezlerine, LoraWAN haberleşme teknolojisi ile kablosuz olarak iletebiliyoruz.

IOT alanında tak çalıştır, pilli ve kablosuz haberleşme çözümlerinin AR-GE, mühendislik, üretim ve yazılım gibi tüm proseslerini kendi bünyemizde tamamlıyoruz.

Kontrolmatik

Kontrolmatik

Tecrübeli kadrosuyla 25’in üzerinde ülkede katma değerli çözümler geliştiren Kontrolmatik, bugüne kadar da 300’ün üzerinde projeyi başarıyla tamamlamıştır. Türkiye merkezli olarak AR-GE projelerine yatırım yapan ve Ekim 2020’de %23,8’i Borsa İstanbul’da halka arz edilen Kontrolmatik, 5 ülkede projelere özel mühendislik, müteahhitlik ve teknoloji çözümleriyle global pazarda önemli bir sistem entegratörüne dönüşmüştür.

Kontrolmatik, 2020 yılında Control Engineering tarafından yayınlanan Dünya’nın En Büyük Sistem Entegratörleri listesinde 37. sırayı alarak, sektörün en prestijli listesinin en genç firmalarından birisi olmuştur. Başarılarını yıllar içerisinde arttırarak Dünya çapındaki ilk 10 şirketten birisi olmayı hedeflemektedir.

Birbirinden farklı 25 ayrı çözüme sahip olan ve genel merkezi İstanbul’da olan Kontrolmatik Teknoloji’nin, başkent Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde, 8.000 m2 alana sahip enerji sektörü için mobil çözümler üreten fabrikası bulunmaktadır.

Kontrolmatik Teknoloji, Kahramankazan fabrikasıyla E-House, Enerji Depolama Sistemleri, Mobil Hibrit Enerji Üretim Uniteleri gibi taşınabilir enerji üretim, iletim ve dağıtım ekipmanları üretmektedir.

Kontrolmatik Teknoloji, 2019 yılından bugüne kazandığı tecrübeyle dijitalleşen dünyada başlangıc olan IoT (Nesnelerin İnterneti) alanında enerji depolama çözümleri ve elektrikli bir çok araç için lithium iyon pil üretimini hedeflemektedir.

Bu hedef doğrultusunda Ankara’da inşaası devam eden Türkiye’nin ilk lithium pil fabrikasıyla alternatif enerji çözümleri sunmaya devam edecek.

Grup Şirketlerimiz

Grup Şirketlerimiz

Lithium-ion pil hücresi üretimi amacıyla Kontrolmatik Teknoloji tarafından kurulan Pomega, Ankara’da bulunan 100.000 m2 alan üzerinde kurulan fabrikası ile 2022 yıl sonu ile üretime başlayacaktır.

Yapay zeka algoritmaları geliştirme amacıyla Kontrolmatik Teknoloji tarafından kurulan Progresiva, yapay zeka algoritmaları ile donanımla hale gelmiş yazılımlar ev ürün grupları enerji alım/satım alanına yeni bir yaklaşımda bulunacaktır.

Uzay teknoloji ve yakın atmosefere atılacak uydularla IoT alanında haberleşme desteği amacıyla kurulmuş olan Plane-S’in %25 hissesine sahip olan Kontrolmatik Teknoloji, ürettiği çözümlerle doğrudan uyumlu olarak hizmet sağlamayı amaçlamaktadır.

Dünya'da Kontrolmatik

Dünya'da Kontrolmatik