Tesis Yönetimi

Tesis Yönetimi

  • Tesis Sayaç Okuma Çözümü

    Controlix Sayaç Okuma Çözümü ile kurumlar uzaktan istedikleri zaman sayaç verilerini okuyup takibini yapabilir ve fatura kesme verisini elde edilebilir. Tesislerin, kaynak şirketlerinden toplu olarak tedarik ettiği ve tesis sakinlerine satışını yaptığı kaynaklarının doğru fatura edilmesi ve bunların yönetilmesi gerekmektedir. Gider yönetiminin yapılmasıyla kaynakların iletildikten sonra anlık durum, tüketim ve verilere göre otomatik faturalanması, süreçlerin etkin olarak doğru yönetilmesini sağlar. Bu süreçlerden doğan gerçek raporlama rakamlarıyla tüketim verilerine göre yıllık ihtiyaçlar belirlenebilmektedir.
  • Aydınlatma Yönetimi

    Enerji yönetiminin başında yer alan aydınlatma sistemleri, günümüzde gelişen kontrol sistemleriyle kolaylıkla yönetilmektedir. Şehir veya tesis içlerinde yer alan aydınlatma sistemleri kablosuz olarak mevcut sistemlere modüller entegre edilerek kolaylıkla yönetilebilir hale dönüşebilir. Controlix Mühendis ekibi tarafından geliştirilen Controlix Aydınlatma Yönetimi çözümleriyle masraflar çok daha verimli şekilde yönetilebilirken, armatürler ve kabinler için uzaktan yönetim kolaylığı sağlanmaktadır. Controlix Aydınlatma Yönetimi, tesis işletme maliyetlerini azaltarak %30’dan fazla enerji tasarrufu sağlayabilir. Akıllı çalışan ışıklarla (doğru yerde ve zamanda doğru ışık seviyesi) otomatik aydınlatma yönetimini kullanarak enerji israfına son vermek mümkündür.
  • Atık Yönetimi Çözümü

    Controlix Atık Yönetimi çözümümüz konteyner bazlı gerçek izleme yaparak, doluluk oranları üzerinden çöp toplama araçları ile eşlenik bir şekilde optimizasyon sağlayarak doğru araç sayısı ve insan gücü belirlemeyi sağlar. Atık yönetimin başlangıç noktası olan çöp toplama operasyonu tesis idareleri tarafından gerçekleşen önemli bir görevdir. Bu süreçte sağlanmak istenen katma değer; çevre düzenini sağlamak amacını aşarak sapmakta olup, daha fazla karbon salınımı sağlayan araçlar, çöp yangınları, personel yetersizliği ve noktasal güzergah süreçleri oluşmasına engel olmaktadır.