Aydınlatma Yönetimi

Sokak Işıkları ve Kabinlerin Yönetimi Daha Verimli.

Controlix

Aydınlatma Yönetimi

Controlix Mühendis ekibi tarafından geliştirilen Controlix Aydınlatma Yönetimi Çözümü ile masraflar daha verimli şekilde yönetilebilir, sokak ışıkları için uzaktan yönetim kolaylığı sağlanabilir.

Neden Aydınlatma Yönetimi?

Akıllı şehircilik: Enerji, ulaşım, kamu hizmetleri gibi kentsel hizmetlerin kalitesini ve performansını geliştirmek; kaynak tüketimini, israfı ve toplam maliyetleri azaltmak için bilgi ve iletişim teknolojilerinden yaralanır.

Akıllı şehirlerin amacı, teknolojik araçlar ile vatandaşlarının yaşam kalitesini artırarak daha sürdürülebilir şehirler yaratmaktır. Akıllı şehirler, yaşam kalitesini artırmak için genellikle dijital teknolojileri kullanır. Aydınlatma, enerji tüketiminde en büyük kalemi oluşturur.

Controlix Aydınlatma Yönetimi Çözümümüz, enerji verimliliğini arttırmak için, tek ışık noktalarının, ışık noktaları gruplarının veya tüm şehir mahallerinin enerji kullanımını kolayca ölçüp karşılaştırılabilir. 

Controlix Aydınlatma Yönetimi Çözümü, Web platformu üzerinde yer alan veri grafikleri ne zaman ve nerede tasarrufların yapıldığını gösterir. Çözümler Controlix platformu üzerinden sağlanabildiği gibi isteğe bağlı olarak local sunucu üzerinden de sağlanabilir. Yine platform üzerinden sağlanan coğrafi bilgi sistemi ile birlikte zamansal ve mekansal verilerin analizi yapılarak güneş doğma – batma saatlerine göre aydınlatma parlaklık(dim) seviyesi belirlenebilmektedir.  Bu sayede daha etkin planlamalar geliştirmek ve maliyetleri azaltmak mümkün hale gelmektedir.. 

Kontrolmatik mühendisleri tarafından geliştirilen Controlix Platformu, farklı veri kaynaklarında birçok veriyi toplayıp saklayabilen, gerçek zamanlı analitik hesaplama yapabilen aynı zamanda birçok raporlama modülüne sahip gözetimsiz aksiyonlar alabilen akıllı bir sistemdir.

Bulut teknolojisi ile uzaktan erişim imkanına sahip olan Controlix Platformu, herhangi bir sunucu ve güvenlik yatırımı yapmanda kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Önemli Çözüm Faydaları

Controlix Platform

Bulut teknolojisi sayesinde, Controlix Platformuna istenilen yerden kolaylıkla erişim sağlanmaktadır. Herhangi bir sunucu ve güvenlik yatırımı yapmadan kullanıma hazırdır.

Diğer Çözümler

Ürün Talep Formu

Controlix, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile %100 uyumludur. KVKK uyarınca özel bilgilerinizi nasıl topladığımız, sakladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik politikamızı inceleyin.