Üretim Takip Sistemi Çözümü

Üretimdeki Anlık Takip, Kalite ve Optimizasyon Kontrol Altında...

Controlix

Üretim Takip Sistemi

Üretim hatlarını yakından takip ederek kalite ve üretim maliyetlerini optimize etmeyen yarayan çözümlerimiz sayesinde fabrikaların dijital dönüşüm süreçlerini başlatıyoruz.

Neden Üretim Takip Sistemi Çözümü?

Endüstri 4.0 dönüşümünün temel başlangıç amacı olan üretim takip sistemi, üretimdeki anlık takip, kalite ve optimizasyonu sağlar. Başta tesis kaynak giderleri olmak üzere üretim giderlerinin de kıyaslanabildiği, fayda model analizinin çıkartılabildiği bir dönüşümden bahsediyoruz. Tüm üretim hattı sahiplerini yakından ilgilendiren bu çözümlerin temelini oluşturan şey ise veri alma çözümleridir. Analog veya dijital hatlardan alınan verilerin anlamlı hale dönüştürülmesi ile ileriye dönük raporlamaların çıkartılması, üretim takip sisteminin bütününü oluşturmaktadır. Bu amaçla Controlix Mühendis ekibi olarak sektörde ki mevcut tüm üretim hatlarına kolaylıkla entegre olan sensörler ve yazılım çözümleri üretiyoruz. Özellikle Mes Entegrasyonları çözümüyle ihtiyaç duyulan tüm verileri kolaylıkla toplayabilen çözümlerimiz sayesinde üretim hatları anlık olarak takip edilmektedir.

Controlix Üretim Takip Sistemi  Çözümü mevcut tüm Mes yazılarımlarına database aktarabilmektedir.

Çözümümüzde alınacak üretim verileri, duruş sinyali, adet bilgisi, zaman periyotları, iş emri bilgileri, makine bakım bilgisi ve fire bilgileri gibi başlıca elde edilen verilerle sunduğumuz Controlix Üretim Takip Sistemleri:

• Üretim Hattı Planlama,

• Oee Verimlilik Analizi,

• Operasyon Analizleri,

• Hız Takip Ve Analizler,

• Kestirimci Bakım Prosesi,

• Üretim Kayıp Zaman Bilgisi,

• Tüm Kaynakların Anlık Takipleri (Su, Gaz, Elektrik)

• Enerji Analizi Ve Verimliliği Takip

• Hmi Ekranlarında İş Emri, 

• Yardımcı Ekipmanlar Verisiyle Optimizasyon,

• Ariza Müdahale Süreleri,

• Anlık İzleme Çözümler, (Mobile App, Alarm Ve Web Platform)

• Fire Kayıp Analizleri,

• Andon Uygulamaları

Üretim hatlarını yakından takip ederek kalite ve üretim maliyetlerini optimize etmeyen yarayan çözümlerimiz sayesinde fabrikaların dijital dönüşüm süreçlerini başlatıyoruz. Üretilen ürünün maliyet kalemlerinin anlık olarak görüldüğü, olası duruşların verdiği zarar maliyetlerinin kolayca hesaplanabildiği çözümler sayesinde kar-zarar analizleri kolaylıkla hesaplanabilmektedir. Çözümlerimizi kendi platformumuzdan sağlayabildiğimiz gibi aynı zamanda mevcut Mes yapılarına da birebir veri aktarılabilmektedir. Eski analog makinelerden dahi alabildiğimiz verileri, mevcut Mes uygulamalarını veri tabanına entegre edebiliyoruz. Elde edilen veriler sayesinde çeşitli algoritma ve raporlama prosesleri kolaylıkla uygulanabilir olmaktadır.

Saha bağlantısından yetkilendirmeye kadar katı güvenlik katmanlarına sahiptir.

Farklı veri kaynaklarında birçok veriyi toplayıp saklayabilen aynı zamanda birçok raporlama modülüne sahiptir.

Kontrolmatik mühendisleri tarafından geliştirilen Controlix Platformu, farklı veri kaynaklarında birçok veriyi toplayıp saklayabilen, gerçek zamanlı analitik hesaplama yapabilen aynı zamanda birçok raporlama modülüne sahip gözetimsiz aksiyonlar alabilen akıllı bir sistemdir.

Bulut teknolojisi ile uzaktan erişim imkanına sahip olan Controlix Platformu, herhangi bir sunucu ve güvenlik yatırımı yapmanda kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Önemli Çözüm Faydaları

Controlix Platform

Kontrolmatik Mühendis ekibi tarafında geliştirilen Controlix platformu; milyonlarca veri toplayabilen, gerçek zamanlı analitik, gözetimsiz aksiyonlar alabilen etkileşimli bir platformdur.

Diğer Çözümler

Ürün Talep Formu

Controlix, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile %100 uyumludur. KVKK uyarınca özel bilgilerinizi nasıl topladığımız, sakladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik politikamızı inceleyin.